Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5908312597759
Wysyłka od: 22.00 PLN
Producent: FiF

Opis produktu


Czujnik ruchu na podczerwień (pasywny, PIR)

Do montażu w puszce podtynkowej Ø60 

IP20

Czujniki ruchu  automatycznie, na określony czas załączają oświetlenie, reagując na pojawienie się osoby lub innego obiektu w zasięgu swojego działania. Świetnie sprawdzą się w takich miejscach, jak: korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

Czujniki ruchu  mogą pracować wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz. Na zewnątrz jedynie w miejscach, w których obudowa czujnika i jego punkty połączeń elektrycznych nie są narażone na bezpośrednie opady deszczu lub śniegu oraz na możliwość zabryzgania wodą lub inną cieczą. UWAGA!


W przypadku zamontowania czujnika ruchu zbyt blisko załączanego źródła światła, układ może się wzbudzać, tzn. czujnik samoczynnie będzie załączał i wyłączał źródło światła. Należy odsunąć czujnik od załączanego źródła światła na odpowiednią odległość. 


Jak działa czujnik ruchu na podczerwień (PIR)?


Czujnik ruchu z detekcją promieniowania podczerwonego (czujnik PIR) wykrywa przemieszczanie się źródeł ciepła znajdujących się w obszarze jego działania. Na skuteczność detekcji wpływa ilość ciepła emitowanego przez poruszający się obiekt, jego rozmiar, a także kierunek i prędkość, z jaką się porusza. Waznym czynnikiem jest również temperatura otoczenia.Efektywność czujnika PIR będzie najmniejsza gdy:
- temperatura poruszającego się obiektu jest zbliżona do temperatury otoczenia (np. nasłonecznione pomieszczenie, kaloryfer w polu detekcji, itp.),
- obiekt porusza się z małą prędkością bezpośrednio w kierunku czujnika ruchu,
- rozmiary poruszającego się obiektu będą niewielkie w porównaniu z obszarem strefy detekcji.


Do nieprawidłowej pracy czujników PIR mogą przykładowo doprowadzić źródła światła znajdujące się w polu detekcji czujnika. Załączenie lub wyłączenie światła powoduje dużą i szybką zmianę temperatury żarówki, co może być zinterpretowane przez czujnik PIR jako poruszający się obiekt.   


Tabela mocy

Czujnik ruchu DR-08
 


Powyższe dane mają charakter orientacyjny i w dużym stopniu zależeć będą od konstrukcji konkretnego odbiornika (szczególnie dotyczy to żarówek LED, lamp energooszczędnych, transformatorów elektronicznych i zasilaczy impulsowych), częstotliwości załączeń oraz warunków pracy.

Polecamy