Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5908312598091
Wysyłka od: 22.00 PLN
Producent: FiF

Opis produktu


Czujnik ruchu na podczerwień

Montaż natynkowy 

IP65

Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak: korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy,  garaże, itp.


Zasada działania czujnika ruchu PIR( na podczerwień)


Czujnik ruchu na podczerwień (czujnik ruchu PIR) wykrywa przemieszczanie się źródeł ciepła znajdujących się w jego zasięgu. Na skuteczność detekcji wpływa ilość ciepła emitowanego przez poruszający się obiekt, jego wielkość, a także kierunek i prędkość poruszania się. Istotnym czynnikiem jest również temperatura otoczenia.Najmniejszą efektywność czujnik ruchu PIR wykazuje, gdy:
- temperatura poruszającego się obiektu jest zbliżona do temperatury otoczenia (np. nasłonecznione pomieszczenie, kaloryfer w polu detekcji, itp.),
- obiekt porusza się z małą prędkością bezpośrednio w kierunku czujnika ruchu,
- rozmiary poruszającego się obiektu będą niewielkie w porównaniu z obszarem strefy detekcji.


Do nieprawidłowej pracy czujnika ruchu PIR może dojść przykładowo w sytuacji, gdy w polu jego detekcji znajdują się źródła światła. Załączenie lub wyłączenie światła powoduje wówczas dużą i szybką zmianę temperatury żarówki, co może być zinterpretowane przez czujnik ruchu PIR jako poruszający się obiekt.


Tabela mocy


 Czujnik ruchu DR-04 W biały

Powyższe dane mają charakter orientacyjny i w dużym stopniu zależeć będą od konstrukcji konkretnego odbiornika (szczególnie dotyczy to żarówek LED, lamp energooszczędnych, transformatorów elektronicznych i zasilaczy impulsowych), częstotliwości załączeń oraz warunków pracy.
 

Polecamy