Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5908312599890
Wysyłka od: 22.00 PLN
Producent: FiF

Opis produktu


Czujnik ruchu na podczerwień do zastosowania w wąskich korytarzach


Z funkcją czujnika obecności


Czujnik ruchu pozwala na automatyczne, czasowe włączenie światła w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak: korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże itp. 
Czujnik ruchu może pracować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Na zewnątrz jedynie  w miejscach, w których obudowa czujnika i  jego punktów połączeń elektrycznych nie jest narażona na bezpośrednie opady deszczu lub śniegu oraz na zabryzganiae wodą lub inną cieczą.


Działanie czujnika ruchuCzujnik ruchu na podczerwień działa wykrywając  przemieszczanie się źródeł ciepła, które znajdują się w obszarze jego działania. Istotnymi elementami wpływającymi na skuteczność detekcji są:
- ilość ciepła emitowanego przez poruszający się obiekt oraz temperatura otoczenia,
- wielkość poruszającego się obiektu,
- kierunek oraz prędkość ruchu.


Efektywność czujnika ruchu na podczerwień będzie najmniejsza gdy:
- temperatura poruszającego się obiektu jest zbliżona do temperatury otoczenia (np. nasłonecznione pomieszczenie, kaloryfer w polu detekcji, itp.),
- obiekt porusza się z małą prędkością bezpośrednio w kierunku czujnika ruchu,
- rozmiary poruszającego się obiektu będą niewielkie w porównaniu z obszarem strefy detekcji.


Przykładowe sytuacje mogące doprowadzić do nieprawidłowej pracy czujników ruchu na podczerwień:
- Źródła światła znajdujące się w polu detekcji czujnika. Załączenie lub wyłączenie światła powoduje dużą i szybką zmianę temperatury żarówki, co może być zinterpretowane przez czujnik ruchu na podczerwień jako poruszający się obiekt.  


Tabela mocy
Czujnik ruchu DR-09
      


Powyższe dane mają charakter orientacyjny i w dużym stopniu zależeć będą od konstrukcji konkretnego odbiornika (szczególnie dotyczy to żarówek LED, lamp energooszczędnych, transformatorów elektronicznych i zasilaczy impulsowych), częstotliwości załączeń oraz warunków pracy.

Polecamy