Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5908312598343
Wysyłka od: 22.00 PLN
Producent: FiF

Opis produktu

Grupowy (hotelowy)

Zasilanie:             230 V
Max obciążenie: 16 A (120 A/20 ms) 
Montaż:               na szynie 35 mm 

Współpracuje z przyciskami podświetlanymi.


Elektroniczny przekaźnik bistabilny umożliwia załączenie oświetlenia lub innego urządzenia z kilku różnych punktów za pomocą równolegle połączonych przycisków sterujących.

BIS-412 230 V występuje w wersjach:  • BIS-412 230 V - podstawowy model z pojedynczym przekaźnikiem 16 A

  • BIS-412-LED 230 V - ze stykiem przystosowanym do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym, takimi jak: świetlówki LED, świetlówki ESL, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze itp.

  • BIS-412M 230 V - z pamięcią pozycji styku. Po załączeniu zasilania zostanie przywrócony stan przekaźnika jaki był w momencie wyłączenia zasilania.

  • BIS-412M-LED 230 V - ze stykiem przystosowanym do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym oraz z pamięcią pozycji styku.


Przeznaczenie
BIS-412 pozwala na budowanie grup przekaźników składających się z min. 2 szt., dla których możliwe jest sterowanie centralne na zasadzie "Włącz wszystkie" oraz "Wyłącz wszystkie". Jednocześnie każdy sterownik w grupie może być sterowany niezależnie z użyciem wejścia sterowania lokalnego.


  


Działanie
Sterowanie lokalne - załączenie odbiornika następuje po impulsie prądu spowodowanym naciśnięciem dowolnego przycisku chwilowego (dzwonkowego) podłączonego do wejścia sterowania lokalnego. Wyłączenie odbiornika nastąpi po następnym impulsie lub po zaniku zasilania. 

Sterowanie centralne - po impulsie spowodowanym naciśnięciem przycisku chwilowego podłączonego do wejścia sterowania centralnego, nastąpi wyłączenie wszystkich odbiorników. Analogicznie po impulsie spowodowanym naciśnięciem przycisku chwilowego podłączonego do wejścia sterowania centralnego, nastąpi włączenie wszystkich odbiorników. 


UWAGA!
BIS-412-LED 230V może współpracować z przyciskami podświetlanymi (ΣI<5mA).       

Polecamy